Mapy prognostyczne oraz opierające na nich prognozy liczne witryny meteorologiczne alarmują – nad Polskę w najbliższym czasie napłynie chłodne powietrze, które spowoduje mrozy!

Nad obszarem naszego kraju następuje zmiana cyrkulacji atmosfery. Nad Skandynawią rozbudowuje się rozległy układ wysokiego ciśnienia, który spowoduje spływ chłodnego powietrza z kierunku północno wschodniego.

Temperatura powietrza może osiągnąć niskie wartości, najniższe temperatury mają przypaść na sobotę, niedzielę i poniedziałek. Animacja obrazuje predyktowaną temperaturę powietrza oraz rozkład ciśnienia nad Europą w najbliższych dniach.

Jak podaje IMGW, radykalna zmiana pogody ma nastąpić w piątek, a nad Polskę napłynie arktyczna masa powietrza. Możliwe są także opady śniegu. Termometry mogą wskazać temperaturę niższą od -10˚C. Chłodna aura może utrzymać się aż do piątku kolejnego tygodnia.

Warto dodać, że jest to prognoza. Faktyczny stan pogody może ulec zmianie. Jednak my proponujemy – udając się na weekendowy spacer nie zapomnijcie o ciepłym swetrze i rękawiczkach!

Michał Szewczyk

Czytaj dalej!  3.1.5 Filtrowanie danych

Napisane przez:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *