Endemit.pl

Witryna Nauk o Ziemi

Jeśli podoba Ci się Endemit.pl,

wesprzyj nas i przekaż darowiznę.

Znalezione obrazy dla zapytania paypal darowizna

 

 

Polskę nawiedziły dawno wyczekiwane opady śniegu. Pokrywa śnieżna nie jest imponująca, to zaledwie kilka cm. Większość kraju pokryta jest warstwą śniegu o miąższości 1-5 cm.

 

Najwyższa zanotowana wartość wynosi 24 cm, na Kasprowym Wierchu. Nieco niżej w dolinie, w Zakopanym pokrywa śniegu to zaledwie 1 cm. Poniższa mapa prezentuje wartości ze stacji synoptycznych na podstawie danych ze strony ogimet.com. Numeryczne modele prognozy pogody wskazują na to, że w najbliższych godzinach przybędzie pokrywy śnieżnej w naszym kraju.

 

Jeszcze kilka dni temu pokrywa śnieżna występowała nielicznie w Polsce. Na zdjęciach poniżej można zobaczyć jak to wyglądało w Poznaniu.

fot. Klaudia Skalska Park Wodziczki - Poznań

Inne miejsce w Poznaniu również pokryte były niewielką ilością śniegu oraz lodu. 

Fot. Klaudia Skalska Park Sołacki - Poznań

Opady śniegu w Polsce są jednak bardzo niewielkie (wręcz znikome), gdy porównany je do obecnej sytuacji w Turcji. A jak to wygląda ukazują poniższe fotografie (źródło: https://www.facebook.com/severeweatherEU)

Poważna sytuacja pogodowa występuje w Syrii. Powierzchnie skute lodem. Duże obszary zostały pokryte gołoledzią. Warstwa lodu jest naprawdę imponująca. Proszę zobaczyć poniżej...

Fot. Severe Weather Europe

Co jeszcze nas czeka tej zimy?

Masz ciekawe zdjęcia i chcesz się nimi podzielić napisz do nas :)

Comments are now closed for this entry

Logowanie

 
     
Przypomnieć login?   Zarejestruj się