Endemit.pl

Witryna Nauk o Ziemi

Jeśli podoba Ci się Endemit.pl,

wesprzyj nas i przekaż darowiznę.

Znalezione obrazy dla zapytania paypal darowizna

 

 

W dniu dzisiejszym Polska znajdowała się na skraju słabnącego, ale nadal silnego wyżu z centrum znad południową Szwecją.

O jego osłabieniu nie tylko świadczą tendencje baryczne na poziomie morza, ale i zmiany ciśnienia w górnych warstwach atmosfery. Prognozy wskazują, że już jutro antycyklon będzie układem niskim, widocznym tylko na mapach dolnych. W ciągu nocy z 2 na 3 stycznia nad prawie całym krajem niebo będzie bezchmurne, jedynie na krańcach północno-wschodnich i południowo-zachodnich zachmurzenie będzie wzrastać do umiarkowanego, w związku z obecnością frontów atmosferycznych.

 

źródło: https://pixabay.com/pl/zima-mróz-śnieg-charakter-makro-83106/
 

Bazując na metodzie synoptycznej, temperatura minimalna wyniesie od -9°C na krańcach zachodnich, przez -15°C w centrum, po -19°C na wschodzie kraju. W ciągu dnia nasz kraj nadal będzie pod wpływem wysokiego ciśnienia, jednakże coraz bardziej widoczny będzie wpływ układów niskiego ciśnienia z nad Europy zachodniej i Europy północno – wschodniej. Mimo to dominować będzie słoneczna pogoda i ponownie tylko na krańcach północno – wschodnich i południowo – zachodnich wystąpi zachmurzenie, lokalnie wzrastające do umiarkowanego. Temperatura maksymalna wyniesie od – 5°C na zachodzie przez -8°C w centrum do -11°C na wschodzie kraju.

Comments are now closed for this entry

Logowanie

 
     
Przypomnieć login?   Zarejestruj się